Budowa stron www

Internet w obecnych czasach stał się reklamową potęgą, z której korzystają ludzie na całym świecie. Na każdym kroku spotkać można oferty różnego rodzaju firm, które wręcz prześcigają się w oferowanych produktach. Jak to się dzieje, że wchodząc w przeglądarkę widać to, co widać? Odpowiada za to budowa stron WWW i osoby, które je tworzą.
Zaczynając od podstaw i najprościej mówiąc strona to kod. Naciskając klawisz F12 można ten kod zobaczyć. Kiedy chcemy, aby wspomniany kod był widoczny w internecie należy wykupić domenę, którą udostępniają hostingi. Budowa strony WWW poza kodem jest również oparta na plikach multimedialnych, które za pomocą „ścieżek” i linków pojawiają się na witrynie w danym miejscu.
Fundamentem każdej strony jest motyw, który odpowiednio edytowany nadaje jej unikalny wygląd i treść dostosowany pod nasze wymagania. Wszystko to, co ma się na witrynie pojawić to tak naprawdę wyłącznie zbiór liter, liczb i różnego rodzaju znaków poukładanych w odpowiedniej kolejności i poprzeplatanych odnośnikami do plików, które mają się na niej znaleźć.
Podsumowując budowa strony WWW opiera się przede wszystkim na kodzie HTML, który twórca witryny udostępnia na hostingu, co pozwala wszystkim przeglądającym internet zobaczyć ją w swojej przeglądarce. Chcąc stworzyć jakąkolwiek witrynę wystarczy posiadać najzwyklejszy notatnik, wpisać w niego odpowiedni kod i zapisując go, zmienić rozszerzenie pliku z .txt na .html. Kiedy do tego dojdzie wystarczy uruchomić plik, który już stanie się bazą do strony, którą następnie można już wrzucać na hosting, a chwilę potem oglądać ją na dowolnej przeglądarce, w dowolnym miejscu na świecie.