Choroba hashimoto a dieta

U wielu osób z chorobą Hashimoto diagnozuje się również niedoczynność tarczycy – to znaczy, że ich tarczyca nie funkcjonuje na optymalnym poziomie. Może to wynikać z tego, że sam gruczoł jest niedoczynny lub może być wynikiem choroby autoimmunologicznej, która atakuje i niszczy tarczycę. W obu przypadkach, dieta bogata w składniki odżywcze może pomóc w tym stanie.

Oprócz przestrzegania zdrowej diety, ważne jest, aby mieć regularnie wykonywane badania krwi w celu monitorowania poziomu hormonów i określenia, czy dawka leków musi być dostosowana. Lekarz prawdopodobnie zaleci okresowe monitorowanie co kilka miesięcy na początku, a następnie rzadziej, gdy ustanowisz rutynę, a ona zapozna się z Twoimi specyficznymi potrzebami.

Przejście na zdrowszą dietę nie musi być trudne, jeśli jesteś na to przygotowany i chcesz trochę poeksperymentować. Najważniejszą rzeczą jest unikanie pokarmów o wysokiej zawartości tłuszczów nasyconych, sodu i prostych węglowodanów – należą do nich smażone potrawy, hamburgery i frytki z fast foodów (zwłaszcza jeśli nie są gotowane w zdrowych olejach), przetworzone przekąski, takie jak ciastka, ciasta i ciasteczka (znów, zwłaszcza jeśli są wykonane przy użyciu niezdrowych tłuszczów). Powinieneś również ograniczyć spożycie rafinowanych cukrów, takich jak biały cukier czy syrop kukurydziany; spróbuj wybrać naturalne słodziki, takie jak agawa. Warto również zadbać o witaminy, które oprócz leczenia, wpłyną równie korzystnie na Twoją urodę. Więcej o odżywianiu znajdziesz na stronie https://beasmetics.pl/.