Czym zajmuje się pośrednik nieruchomości?

Źródło: pixabay.com / imperioame

Obrót nieruchomościami to skomplikowany proces. Nieocenionym wsparciem w wielu przypadkach może okazać się doświadczenie profesjonalnego pośrednika nieruchomości. Czym dokładnie zajmuje się osoba zajmująca takie stanowisko?

 

Praca pośrednika nieruchomości w pigułce

 

Pośrednik nieruchomości, inaczej nazywany agentem, świadczy kompleksowe usługi doradcze z zakresu sprzedaży i kupna różnego rodzaju lokali. Jego głównym zadaniem jest doprowadzenie do transakcji między sprzedawcą lub wynajmującym a klientem. 

 

Zakres obowiązków pośrednika nieruchomości jest bardzo szeroki. Wśród nich wymienimy:

  • przeprowadzanie kompleksowych analiz trendów do celów inwestycyjnych,
  • wynajem i sprzedaż nieruchomości komercyjnych, w tym budynków, terenów i lokali,
  • sprzedaż nieruchomości obciążonych księgami wieczystymi, tj. hipoteki, egzekucje, współwłasności, 
  • prowadzenie negocjacji z wierzycielami, komornikiem,
  • doradztwo w zakresie kredytów hipotecznych,
  • rozwiązywanie sporów rodzinnych związanych z podziałem spadku.

 

Pośrednik nieruchomości Gliwice

 

Pośrednik nieruchomości musi doskonale znać rynek oraz prawo związane ze sprzedażą, wynajmem i dzierżawą nieruchomości. Powinien dysponować szeroką wiedzą z zakresu ekonomii i finansów. Konieczna jest nieustanna obserwacja branży nieruchomości i podążanie za aktualnymi trendami rynkowymi. 

 

Aby mieć pewność najwyższej jakości i pełnej poprawności usług, skorzystaj z pomocy fachowców, których umiejętności potwierdzone są odpowiednimi licencjami i certyfikatami. Nova Investment to pośrednik nieruchomości z Gliwic, który swoje doświadczenie na rynku zbiera od 2010 roku. Zespół specjalistów oferuje profesjonalne pośrednictwo w obrocie nieruchomościami i kompleksowe doradztwo kredytowe. Fachowcy w pełni angażują się w każde powierzone im zadanie i konsekwentnie dążą do założonych celów.