Ile jest rodzajów samochodów hybryd?

Istnieje wiele różnych typów samochodów hybrydowych, w zależności od tego, jak się zasilają i jak energia jest dostarczana do pojazdu. Pierwsze rozróżnienie dotyczy pojazdów napędzanych wyłącznie energią elektryczną i hybryd typu plug-in. Oba rodzaje hybryd wykorzystują połączenie tradycyjnego silnika benzynowego z silnikiem elektrycznym napędzającym koła, ale w samochodzie z napędem elektrycznym silnik benzynowy może być całkowicie wyłączony, gdy nie jest potrzebny. W hybrydzie plug-in, kilka galonów gazu są przewożone na pokładzie przez cały czas, jako sposób, aby zapewnić, że wszystkie systemy naprawialne samochodu działa wystarczająco długo, aby dotrzeć do stacji ładowania, jeśli się zepsują.

Kolejnym rozróżnieniem jest podział na hybrydy szeregowe i równoległe. Z hybryd szeregowych, jest tylko jeden silnik elektryczny, który zarówno zasila koła i ładuje baterie; ten typ konfiguracji ma tendencję do małych rozmiarów, ponieważ wykorzystuje mniej miejsca fizycznego niż gdyby były dwa silniki (jeden dla każdej pracy). Hybrydy równoległe rozdzielają te dwie funkcje na dwa silniki – jeden dla każdej pracy – i przez to mogą produkować więcej mocy w ogóle.

Ostatnim rozróżnieniem jest to, czy patrzysz na pełne lub częściowe hybrydy. Pełne hybrydy są zwykle wyposażone w silniki spalinowe i elektryczne, więc są lepsze w uzyskaniu od zera do pięćdziesięciu procent. Więcej na beautyride.pl