Jak dobrać idealny t-shirt damski do swojej figury

Dobór t-shirtu damskiego według typu figury

Dobór odpowiedniego T-shirtu damskiego to nie jest prosta sprawa. Jego kształt, fason, a nawet kolor mogą mieć ogromny wpływ na to, jak prezentujesz się w określonym stroju. Dzisiaj pomożemy Ci w wyborze idealnej koszulki, która dopełni Twojego codziennego stylu, ale przede wszystkim będzie dobrze komponowała się z Twoją sylwetką.

Wybierając T-shirty damskie, warto zwrócić uwagę na kształt swojej sylwetki. Czy jesteś raczej gruszka, jabłko, klepsydra czy prostokąt? Każdy z tych typów figury ma swoje atuty, które z pewnością warto podkreślić, ale również takie partie, których możemy chcemy nieco zatuszować. To, jaki T-shirt wybierzesz, może zdecydowanie pomóc Ci w tym zadaniu.

Sposób doboru T-shirtu do figury jabłko

Figura jabłko charakteryzuje się większym obwodem w talii. Dlatego warto dobrać T-shirty damskie, które nie podkreślają tej części ciała, a bardziej skupiają uwagę na biuście lub nogach. Świetnym rozwiązaniem w tym przypadku będą koszulki o kroju tzw. A oraz modele z nieco głębszym dekoltem. Powinny one być luźne, ale nie za duże.

Dodatkowo, pamiętaj, że w przypadku figury jabłko, najlepiej wyglądają jasne i delikatne kolory. Bardzo dobrze sprawdzą się również modele z ciekawym wzorem lub printem na górze – skupia to uwagę na górnej części ciała, mgławicowo maskując szeroki pas talii.

Skąd wziąć inspiracje na modny T-shirt dla figury klepsydra

Jeżeli masz figurę klepsydra, to jesteś prawdziwą szczęściarą. Ten typ figury jest uważany za bardzo kobiecy, a do tego pasują do niego prawie wszystkie fasony T-shirtów damskich. Warto jednak pamiętać o kilku zasadach. Przede wszystkim stawiaj na modele, które podkreślają talię – nie muszą to być jedynie dopasowane koszulki.

Bez obaw możesz sięgać po T-shirty z tzw. „V-krojem”, które ładnie podkreślają biust. Śmiało możesz też eksperymentować z kolorami – nie ma tu żadnych ograniczeń.