Jak pozbyć się szkodników z roślin?

Wszyscy kochamy zdrowy ogród, ale kiedy zaczynają pojawiać się w nim szkodniki, może to być frustrujące. Oto kilka szybkich i łatwych sposobów na pozbycie się niektórych powszechnych szkodników ogrodowych bez użycia środków chemicznych.

Robaki – Istnieje pięć rodzajów robaków, które możesz znaleźć w swoim ogrodzie. Niektóre z nich są pożyteczne, a inne szkodliwe. 

Korzystne

Korzystne robaki to nocne gąsienice, czerwone robaki wigilijne i robaki brandlingowe. Pomagają one w rozkładaniu całej materii organicznej, która spada na glebę lub w jej pobliżu. 

Szkodliwe

Szkodliwe rodzaje to m.in. obcinaczki, robaki wojskowe i obrzeżki. Mięsożercy odgryzają łodygi przy linii gleby, natomiast wojskowe zjadają liście z górnych części roślin aż do linii gleby. Korniki wnikają w gałązki i gałęzie, aby żywić się sokiem i uszkadzać kończyny drzew. 

Aby się ich pozbyć, należy usunąć wszelkie martwe substancje roślinne lub szczątki wokół roślin i utrzymywać ogród w czystości, co zniechęci je do wiszenia tam w pierwszej kolejności. Jeśli już zaatakowały twoje rośliny, możesz użyć węża do spryskania ich lub możesz posunąć się do ręcznego wybrania ich w zależności od liczby, którą widzisz. Aby zachęcić pożyteczne robaki, przyciągnij biedronki sadząc nagietki lub koper; każda z tych roślin je przyciągnie. Więcej na temat ogrodu znajdziesz na stronie https://czaswogrodzie.pl/ .