Kiedy warto myć samochód?

W jakich sytuacjach warto umyć samochód? Odpowiedź może wydawać się niektórym oczywista – myjesz samochód, gdy jest brudny, prawda? Rzeczywistość nie jest jednak tak prosta. Czynność mycia samochodu nie jest tak prosta, jak wylanie na niego wiadra z wodą z mydłem i spłukanie szlamu. W rzeczywistości istnieją dwie różne szkoły myślenia dotyczące tej kwestii:

Pierwsza szkoła uważa, że regularne mycie samochodu jest dobrym pomysłem, ponieważ zapobiega gromadzeniu się soli i innych zanieczyszczeń drogowych na jego powierzchni. To nagromadzenie może spowodować uszkodzenie lakieru w czasie. Jeśli mieszkasz w obszarze z ostrymi zimami, ta grupa twierdzi, że mycie samochodu co miesiąc w miesiącach wiosennych i letnich pomoże Ci uniknąć konieczności płacenia za naprawy farby w przyszłości. Ta grupa widzi mycie samochodu co kilka miesięcy jako inwestycję w zachowanie długoterminowej wartości pojazdu.

Druga szkoła myślenia uważa, że zapobieganie soli i innych zanieczyszczeń drogowych z budowania na powierzchni pojazdu nie jest naprawdę warte czasu i wysiłku, że regularne mycie nie jest wymagane. Twierdzą, że spędzisz więcej czasu na myciu samochodu niż po prostu biorąc go do profesjonalnego auto detailer raz lub dwa razy w roku na głębokie usługi czyszczenia. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://beautyride.pl/ .