Peeling skóry głowy – jak to zrobić?

Peeling skóry głowy to seria czynności, które podejmujesz, aby usunąć suchy, martwy naskórek ze skóry głowy. Istnieją różne metody, które możesz zastosować, ale najczęstsze z nich to użycie peelingu cukrowego.

Oprócz usuwania martwego naskórka, peeling skóry głowy sprawia, że włosy rosną szybciej i są zdrowsze, ponieważ stymuluje przepływ krwi do skóry głowy i usuwa nagromadzone sebum (tłustą substancję wydzielaną przez gruczoły łojowe), które może zatykać mieszki włosowe i zmniejszać dopływ tlenu do korzeni włosów.

Peeling skóry głowy jest niezwykle skuteczny, ale na tyle delikatny, że możesz go wykonywać co drugi dzień, jeśli chcesz. Uważaj jednak, by nie przesadzić – zbyt częste szorowanie skóry głowy może spowodować podrażnienia.

1) Przygotowanie do peelingu

Przed rozpoczęciem upewnij się, że robisz szampon i odżywkę do włosów. Można również użyć leczenia oleju, jeśli masz suche lub uszkodzone włosy. Pomoże to usunąć wszelkie pozostałości z włosów, a także pomóc w zastosowaniu roztworu do peelingu.

2) Co potrzebujesz:

– Miska

– Ręcznik

– Roztwór do peelingu skóry głowy (możesz go kupić lub zrobić w domu – najlepiej wymieszać cukier z odrobiną oleju i sokiem z cytryny

3) Proces:  

Nałóż cały roztwór na mokrą skórę głowy i masuj przez kilka minut. Następnie umyj włosy szamponem i odżywką. I to wszystko! W razie potrzeby możesz to robić co kilka tygodni. Więcej pielęgnacyjnych porad znajdziesz na stronie https://polishly.pl/ .