Rekuperacja kobyłka

Rekuperacja Kobyłka, to nazwa zespołu wentylacji mechanicznej wykorzystywanego w domkach jednorodzinnych. Jego ważnym składnikiem jest rekuperator, więc centrala wentylacyjna zapewniająca odzyskanie części zebranego ciepła. Dobre funkcjonowanie systemu jest zależne od sprawności rekuperatora, natomiast zatem szansy odzysku ciepła z powietrza. Parametr ów jest podawany w procentach: im jest większy, tymże niższe są wydatki obsługi systemu. Przy doborze rekuperatora należy obowiązkowo zawrzeć również poziom wydzielanego poprzez niego szumu.

Rekuperacja – co to jest oraz jak funkcjonuje?

Rekuperacja Kobyłka, to system wentylacji mechanicznej nawiewno-wywiewnej, jakiego funkcjonowanie opiera się na pozyskiwaniu ciepła. Ważnym elementem instalacji jest rekuperator, w jakim występuje mechanizm dostarczenia ciepła. Polega on na tymże, iż do rekuperatora dochodzi ciepłe oraz wykorzystane powietrze z wnętrz domu. Potem wymiennik rekuperatora odbiera ciepło z wykorzystanego powietrza i daje je do zimnego, czystego, powstającego z zewnątrz domu. W konsekwencji takiego mechanizmu do wnętrz domu wchodzi czyste oraz ciepłe powietrze.

Pewnie oraz ciepło

Inwestycja w rekuperację to także gwarancja zdrowia oraz zabezpieczenia. W większości innowacyjne systemy wentylacji mechanicznej są zaopatrzone w sensory, jakie sprawdzają poziom CO2. Jeśli jego stężenie jest za duże, narzędzie uruchamia się mechanicznie, zmniejszając ilość wykorzystanej energii niezbędnej do zmiany powietrza w pomieszczeniach. Sensory umożliwiają zastosować w pełni DCV (Demand-Controlled Ventilation), więc system monitorowanej wentylacji.