Tanie taxi z Katowic do Pyrzowic

Źródło: https://katowice.ekotaxi.pl/

Tanie przejazdy taxi z Katowic do Pyrzowic

Tanie taxi z Katowic do Pyrzowic należy do często obieranych kursów. Wynika to z faktu, że tutejszy port lotniczy jest naprawdę rozbudowany i można z niego wyruszyć do wielu krajów. Na miejsce da się dojechać swoim autem lub komunikacją miejską, lecz z różnych względów nie są to najdogodniejsze środki transportu akurat w tym przypadku. Dużo lepiej wypada na tym tle taksówka, ponieważ można nią dojechać wygodnie i w odpowiednim czasie.

Popularny kierunek

W Pyrzowicach znajduje się port lotniczy i właśnie z tego względu jest to tak często pokonywana trasa z Katowic. Wynika to z faktu, że lotnisko jest nowoczesne i gwarantuje połączenia z krajami z Europy i nie tylko. Do tego możesz z niego polecieć również do Warszawy, gdzie czekają już niemal dowolne połączenia międzynarodowe, jakie realizuje się z Polski. Stosunkowo niedaleko znajduje się jeszcze lotnisko w Krakowie, lecz praktyka pokazuje, że większość mieszkańców Katowic i okolic tego miasta podróżuje właśnie z Pyrzowic.

Minusy podróży samochodem i autobusem

Droga samochodowa z Katowic do Pyrzowic jest dość korzystna, lecz większość osób wybierających lot samolotem udaje się w podróż przynajmniej na kilka dni, a czasem na dłużej. Jadąc własnym autem, wiązałoby się to z koniecznością zostawienia go dla bezpieczeństwa na płatnym i strzeżonym parkingu, a te w pobliżu lotniska są naprawdę drogie. Taka usługa często jest wyceniana nawet na kilkaset złotych. Zdecydowanie tańszą alternatywą jest komunikacja miejska, a konkretnie kursujące na tym odcinku autobusy. Tutaj pojawia się jednak poważny problem dotyczący komfortu – autobusy te bywają mocno zatłoczone, ponieważ wszyscy wchodzą tam z walizkami. Drugim kłopotem jest samo przemieszczanie się z własnymi bagażami, co będzie uciążliwe. W praktyce podróż autobusem na lotnisko może i będzie tania, lecz może pozostawić spory niesmak.