Wpływ pilatesu na nasz organizm

Pilates to system ćwiczeń, który skupia się na sile rdzenia i elastyczności. Wykorzystuje opór do rozwijania beztłuszczowej masy mięśniowej, poprawy ruchomości stawów i budowania wytrzymałości. Pilates jest stosunkowo mało inwazyjną formą ćwiczeń, dlatego zyskał popularność wśród osób, które szukają treningu, który pomoże im utrzymać lub odzyskać siłę bez powodowania bólu lub kontuzji.

Podczas gdy pojedyncza sesja pilates może trwać tylko 30 minut, regularne zajęcia pilates przynoszą długotrwałe rezultaty. Według American Council on Exercise, większość ludzi zaczyna dostrzegać zauważalne korzyści już po trzech miesiącach regularnych zajęć pilates. W artykule zauważono, że wiele osób kontynuuje czerpanie pełnych korzyści z pilatesu przez miesiące, a nawet lata po zakończeniu początkowych zajęć. W jednym z badań, uczestnicy mieli średnio utratę 3,5% w tłuszczu ciała i średni zysk 1,5kg masy mięśniowej w okresie 10 tygodni.

Jak w przypadku każdej nowej aktywności, ważne jest, aby skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem reżimu pilates. Ponieważ pilates wymaga od uczniów utrzymywania ciała w statycznych pozycjach, może powodować dodatkowe obciążenie stawów i mięśni, które nie są przyzwyczajone do utrzymywania ich pod pewnym kątem przez dłuższy czas. Więcej na temat sportu znajdziesz na stronie https://womactive.pl/ .