Bagażnik samochodowy. Kryteria wyboru

Zakup dodatkowego bagażnika samochodowego nie jest ani dużym problemem ani tym bardziej wydatkiem. Decydując się na taki produkt, bardzo często nie do końca wiemy, jakie kryteria wyboru przyjąć. Oczywiście mamy świadomość, że ważne jest przeznaczenie bagażnika, a także to by pasował do naszego pojazdu. Jakie jeszcze kryteria wyboru są bardzo ważne?

Jakość

Bagażnik samochodowy to coś, co kosztuje niemało pieniędzy. Pomimo tego, że nierzadko używany jest okazjonalnie, powinien być doskonałej jakości. Bardzo ważne jest to, by wytrzymywał oczekiwane przez nas obciążenia, nie wyginał się, nie łamał. Niestety nie wszystkie takie są. Te, które sprzedawane są w bardzo konkurencyjnych cenach, nierzadko są wykonane z materiałów kiepskiej jakości, które łatwo ulegają odkształceniom. W przypadku bagażników typu box, wykonanych z plastiku, problemem może być negatywny wpływ promieni słonecznych na bagażnik samochodowy kiepskiej jakości. Takie bagażniki szybko tracą kolor. Wiele słabej jakości bagażników też może rdzewieć..

Producent

Pozornie mało znaczące kryterium wyboru bagażnika. Do momentu, gdy okaże się, że w bagażniku trzeba wymienić jakąś część. Warto stawiać na bagażniki renomowanych producentów, do których dostępne są części zamienne. Oczywiście warte uwag są także takie, w których niektóre części można zastąpić podobnymi, pasującymi. Nigdy nie warto kupować bagażników mało znanych firm. W przypadku uszkodzenia takiego bagażnika może okazać się, że nie da się go naprawić, bo części zamiennych do niego nie ma żadnych.

Cena

Ważne ale nie najważniejsze kryterium wyboru. Paradoksalnie lepsze mogą okazać się bagażniki nieco droższe. Tanie najczęściej nie są za bardzo wytrzymałe, więc zakupu bagażników w bardzo okazyjnych cenach, warto po prostu unikać.