Przegląd auta przed podróżą – o czym należy pamiętać?

Przed wyruszeniem w dłuższą podróż samochodem, warto zrobić pełny przegląd pojazdu. Oto kilka najważniejszych rzeczy, o których należy pamiętać robiąc przegląd samochodu przed podróżą.

1. Stan Twoich opon.

Jedną z rzeczy, o której powinieneś pamiętać jest to, że stan opon jest jednym z najważniejszych czynników, które mogą wpłynąć na Twoje bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy. Jeśli właśnie zakończyłeś jazdę zimą, to w okresie wiosenno-letnim bardzo wskazane jest nabycie nowych kół do samochodu, ponieważ nawet jeśli miałeś je sprawdzone przed zimą, to w czasie zimy mogło dojść do pewnych uszkodzeń. Również ciśnienie w oponach jest bardzo ważne, ponieważ niskie ciśnienie może prowadzić do złej obsługi, a wysoka prędkość może prowadzić do przegrzania, co może spowodować wybuch.

2. Stan Twojego akumulatora

Kolejnym ważnym czynnikiem, który może wpłynąć na komfort i bezpieczeństwo podczas jazdy jest stan akumulatora Twojego samochodu, jeśli był on właśnie używany przez zimę lub jeśli występują zmiany temperatury lub wilgotności może on ulec uszkodzeniu, co uniemożliwi uruchomienie silnika. Dlatego trzeba regularnie sprawdzać poziom jego napięcia, a jeśli są jakiekolwiek wątpliwości co do jego stanu – natychmiast go wymienić.

3. Twoje żarówki reflektorów

Stan reflektorów również wpływa na Twoje bezpieczeństwo i komfort podczas jazdy, szczególnie nocą.

Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie https://mototeams.pl/ .