Co należy wiedzieć o poduszkach sensorycznych?

Poduszki sensoryczne są innowacyjnymi przyrządami do siedzenia, jak i do ćwiczeń. Są także nazywane jeżykiem bądź dyskiem sensorycznym. Jest to bardzo proste oraz łatwe w samym użytkowaniu urządzenie. Przydaje się wszystkim. którzy prowadzą siedzący tryb życia. Poduszki sensoryczne, które są stosowane podczas siedzenie długotrwałego oddziałują znakomicie na kręgosłup oraz dba o jego zdrowie dzięki pobudzaniu stałemu ruchu międzykręgowych krążków podczas wymuszaniu zachowania odpowiedniej podstawy ciała.

Wcale się nie dziwimy, że poduszki te cieszą się coraz to większą popularnością. Są bardzo łatwe w użytkowaniu w pracy oraz w domu. Stosowane mogą być nie tylko przez osoby dorosłe, ale także przez dzieci. Stosując dysk sensoryczny na krześle o wysokości właściwej przybieramy pozycję prawidłową podczas siedzenia – plecy wyprostowane są, stopy się opierają o podłoże, a kolana zginają pod kątem dziewięćdziesięciu stopni. Kręgosłup oraz plecy są również zmuszane do ruchu nieustannego i nie pozostają w pozycji niezmienne przez wiele godzin, co jest bardzo niebezpieczne dla stanu naszego kręgosłupa.

Poduszki powinniśmy stosować w profilaktycznych celach. Są zalecane szczególnie osobom, które spędzają wiele czasu w siedzącej pozycji oraz chcą pracować nad swoją ruchową koordynacją i postawą prawidłową ciała. Poduszki te nie są jakimś zwykłym gadżetem, a tak naprawdę jest to produkt prozdrowotny. Takie produkty zdecydowanie lubimy i szanujemy.