Czy duża ilość herbaty szkodzi naszej urodzie?

Każdy z nas posiada herbatę w swoim domu, jednak czy duża jej ilość szkodzi naszej urodzie? Podczas gdy niektórzy ludzie mogli spożywać herbatę dla smaku i przyjemności, którą przynosi, wielu innych wybrało ją do picia dla jej potencjalnych korzyści zdrowotnych. Chociaż niektóre badania wykazały, że picie herbaty może pomóc w zapobieganiu rakowi, chorobom serca i udarowi, wydaje się, że picie zbyt dużej ilości herbaty może faktycznie zaszkodzić zdrowiu.

Naukowcy z Uniwersytetu Genewskiego w Szwajcarii stwierdzili, że picie więcej niż czterech filiżanek herbaty dziennie może zwiększyć ryzyko wystąpienia raka przełyku aż o 60%. Badanie sugeruje również, że ryzyko jest jeszcze większe, jeśli pijesz czarną herbatę, ponieważ kofeina została wcześniej powiązana z rakiem przełyku. Dodatkowo, według Światowego Funduszu Badań nad Rakiem (WCRF), istnieją przesłanki, że picie więcej niż pięciu filiżanek herbaty dziennie zwiększa ryzyko raka piersi.

’Herbata] ma w sobie kilka dobrych rzeczy, ale zbyt wiele czegokolwiek nie jest dobre’ – mówi dr Michael F. Jacobson, dyrektor wykonawczy w Center for Science in the Public Interest (CSPI). 'Ludzie muszą być ostrożni co do ilości, którą spożywają’.

Oprócz tego jednak badania dowodzą, że herbata może zwiększyć produkcję kolagenu i elastyny, co oznacza, że nie tylko uelastycznia skórę, ale także utrzymuje jej elastyczność, dzięki czemu będziesz wyglądać młodziej przez dłuższy czas. Więcej artykułów na temat urody znajdziesz na stronie https://slowerful.pl/ .