Czy warto kupić łóżko turystyczne?

Łóżeczka turystyczne przydają się na wyjazd z maluszkiem, ale można je także używać w domu. Sprawdźmy jednak na co zwrócić uwagę, gdy oglądamy w sklepie łóżeczka turystyczne.

Łóżeczko turystyczne jest idealnym rozwiązaniem na wyjazd z niemowlakiem oraz małym dzieckiem. Rozkładany kojec sprawi, że niezależnie od samego miejsca pobytu dziecko będzie miało możliwie najwyższy komfort spania. Na pewno bardzo ważny jest wymiar łóżeczka. Gabaryt łóżeczka turystycznego po spakowaniu jest podstawowym parametrem, który decyduje o tym, czy się nam zmieści do bagażnika samochodowego. Na całe szczęście sam wybór jest bardzo duży, a w ofercie łóżeczek znajdziemy takie, których waga na pewno nie przekracza dziesięciu kilogramów. Warto zwrócić także uwagę, czy łóżeczko posiada system szybkiego składania, jak i torbę w zestawie, co ułatwi na pewno sam transport.

Podróżując, często się decydujemy na produkty w typie dwa w jednym. Wszystko po to, aby zaoszczędzić miejsce oraz zmniejszy wagę naszego bagażu. Bardzo podobnie jest z turystycznym łóżkiem. Jeśli wybierzemy model z bokami z siatki oraz z moskitierą, to z całą pewnością będziemy je mogli postawić na dworze, nie martwiąc się kompletnie o atak komarów, czy też innych insektów. Zaś łóżeczka z zadaszeniem skutecznie ochronią naszego maluszka przed szkodliwymi promieniami słonecznymi. Płozy do bujania, jak i wibracje w materacu pozwolą uspokoić lub też uśpić dziecko i to bez wyciągania maluszka ze środka. Co jeszcze możemy znaleźć w turystycznym łóżeczku? Pozytywkę, przewijak, jak i kieszenie na zabawki oraz drobne akcesoria.