Jak kolagen wpływa na naszą urodę?

Kolagen to rodzaj białka, które znajduje się w tkankach łącznych i kościach zwierząt, w tym ludzi. Pomaga on nadać wytrzymałość tkankom, pomaga tworzyć narządy i wspiera funkcjonowanie organizmu. Potrzebujemy kolagenu, aby zachować zdrowie i urodę, ale z czasem organizm traci zdolność do wytwarzania kolagenu w takim samym tempie, jak wtedy, gdy byliśmy młodsi. Ta utrata prowadzi do tego, co rozpoznajemy jako starzenie się.

Wpływ kolagenu na naszą urodę zależy od kilku czynników: ile kolagenu spożywamy poprzez żywność lub produkty do pielęgnacji skóry (większość badań stosuje 10 gramów dziennie), jakie rodzaje suplementów kolagenowych są dostępne i w jaki sposób są one spożywane (w żywności lub w kremach). Kiedy spożywany jest w żywności, takiej jak rosół z kości lub żelatyna, organizm wchłania większość z niego. Kiedy jednak jest stosowany miejscowo w postaci kremu lub maski, tylko 0,1% jest wchłaniane przez skórę – ale ponieważ wchłanianie jest tak małe, aby uzyskać widoczne rezultaty, nawet ta niewielka ilość może spowodować zauważalną różnicę.

Niektóre kremy zawierają retinol, który jest witaminą A pochodzącą z marchwi lub oleju rybnego, które zwiększają produkcję kolagenu. Zastrzyki kolagenowe mogą być stosowane, aby usztywnić skórę i utrzymać jej wygląd bez zmarszczek. Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://sportygirl.pl/ .