Czy należy upinać włosy do snu?

Włosy to jeden z najtrudniejszych elementów przygotowania do snu. Jeśli nie zachowasz ostrożności, mogą one wpłynąć na jakość snu. 

Z jednej strony, rozpuszczone włosy przez całą noc dodają Ci otuchy, gdy odpływasz w krainę snów, ale ten relaks będzie krótkotrwały, jeśli kilka kosmyków wpadnie Ci w zęby lub sprawi, że zrobisz minę w nieodpowiednim momencie, co jest pewnym sposobem na obudzenie się.

Ogólnie rzecz biorąc, większość ludzi zgadza się, że luźne związanie włosów cienką opaską jest najlepszym rozwiązaniem. Jasne, nie zawsze jest to idealne rozwiązanie – może się zdarzyć, że jakiś kosmyk wypadnie i będzie łaskotał Cię w nos – ale jeśli zrobisz to prawidłowo, będziesz mieć pewność, że włosy nie będą powodować niepotrzebnego dyskomfortu podczas snu. Niektórzy mogą zastanawiać się, czy można zamiast tego zwinąć włosy w koński ogon lub zapleść je w warkocz, ale w rzeczywistości jest to coś, czego należy unikać: zaczesywanie włosów do tyłu podczas snu sprzyja ich odrastaniu w niezdrowym kształcie. Niezależnie od tego, jak bardzo kochamy nasze włosy, nie chcemy, by sprawiały nam jeszcze więcej bólu głowy niż już sprawiają! Więcej podobnych artykułów znajdziesz na stronie https://creastyle.pl/ .