Jaki wpływ na nasze włosy ma słońce?

Nasze włosy składają się z trzech warstw: zewnętrznej zwanej otoczką, środkowej zwanej korą i dolnej zwanej rdzeniem. Ekspozycja na słońce może uszkodzić wszystkie trzy warstwy włosów i sprawić, że będą one wyglądały na matowe i suche. Promieniowanie słoneczne UV powoduje wysuszenie włosów, ponieważ rozkłada warstwy białka we włosach. Słońce uszkadza również pigmentację włosów, przez co nie są one już w stanie tworzyć koloru, co sprawia, że włosy wyglądają na szare lub żółte.

Słońce może być dotkliwe dla naszej skóry, ale ma też podobny wpływ na nasze włosy. Gdy przebywamy na słońcu przez długi czas bez ochrony, prowadzi to do fotostarzenia się naszej skóry i skóry głowy. Fotostarzenie to zasadniczo przyspieszone starzenie się spowodowane czynnikami środowiskowymi, takimi jak promienie UVA pochodzące ze światła słonecznego. Skutkiem tego mogą być drobne linie, zmarszczki, plamy starcze i utrata elastyczności.

Aby zapobiec wszelkim uszkodzeniom, zakładaj kapelusz z szerokim rondem, gdy wychodzisz na słońce, a przed wyjściem na zewnątrz stosuj na wilgotne włosy środek ochronny w sprayu na bazie silikonu (pamiętaj, by całkowicie go spłukać przed umyciem włosów). Unikaj zbyt długiego przebywania w bezpośrednim świetle słonecznym podczas opalania. Więcej na temat urody znajdziesz na stronie https://bellaplace.pl/ .