Jak zwalczyć suchą skórę?

Sucha skóra to częsty problem, szczególnie w miesiącach zimowych, ale nie oznacza to, że jest on nieunikniony. Twoja skóra jest często sucha z jednego z dwóch powodów: możesz mieć niski poziom nawilżenia lub reagować na czynniki drażniące. Najlepszym sposobem walki z suchością skóry jest przyjrzenie się obu tym czynnikom. Aby to zrobić, należy dokładnie przyjrzeć się swojej higienie osobistej, diecie, a nawet czynnikom środowiskowym.

Jeśli masz wrażenie, że Twoja skóra wysycha bez względu na to, jak bardzo ją nawilżasz, pierwszym krokiem jest przyjrzenie się produktom, których używasz. Detergenty i mydła mogą pozbawić Cię naturalnych olejków i sprawić, że będziesz czuła się napięta i niekomfortowa. Szukaj delikatnych środków myjących, które nie pozostawiają na skórze uczucia ściągnięcia po użyciu, a także używaj kremów nawilżających zaraz po wzięciu prysznica lub kąpieli, zamiast czekać do późniejszych godzin w ciągu dnia.

-Nawilżaj regularnie. Pamiętaj, aby nakładać krem nawilżający zaraz po wyjściu spod prysznica lub kąpieli – kiedy pory są otwarte, lepiej wchłoną wilgoć z kremu nawilżającego.

-Nakładaj balsam, gdy włosy są jeszcze wilgotne, aby dłużej utrzymać wilgoć z wody.

-Używaj łagodnych mydeł i środków czyszczących.

Więcej artykułów na temat urody znajdziesz na stronie https://stylishbasket.pl/ .