Jak pozbyć się plam z mebli?

Bez względu na to, jak bardzo staramy się utrzymać je w czystości, nasze ulubione meble od czasu do czasu ulegają poplamieniu. Jaki jest najlepszy sposób na pozbycie się tych plam i przywrócenie ulubionej rzeczy do jej pierwotnej świetności?

Uniwersalny środek czyszczący: Najprostszym sposobem jest użycie dobrego uniwersalnego środka czyszczącego, ale upewnij się, że najpierw przetestujesz środek na małej, ukrytej części mebla. Jeśli zdecydujesz się użyć środka do czyszczenia szkła, uważaj, aby nie rozlać go na żadną skórę lub tkaninę, która może być częścią mebla.

Atrament: Jeśli jest to atrament, zaplam obszar solą, a następnie przemyj go rozpuszczalnikiem do czyszczenia na sucho. Nie pocieraj plamy, po prostu plam, aż usuniesz jak najwięcej. Jeśli nie możesz usunąć wszystkiego, umieść więcej soli na górze i pozwól jej usiąść na kolejny dzień. Następnie umyj ją rozpuszczalnikiem do czyszczenia na sucho, jak wspomniano powyżej.

Przypalenia od papierosów: Jednym z najczęstszych problemów z meblami są przypalenia papierosowe. Najlepszym sposobem radzenia sobie z nimi jest prawdopodobnie zapobieganie: jeśli w Twoim domu są palacze, spróbuj zachęcić ich do palenia na zewnątrz lub przynajmniej z dala od tapicerki. Jeśli jednak są już w środku, możesz zrobić kilka rzeczy: użyć ręcznika lub kawałka materiału, aby wchłonąć luźny popiół, zanim będzie miał szansę wniknąć w tkaninę; zastosować ciepło, włączając żelazko lub suszarkę do włosów i przykładając je bezpośrednio do plamy na około 2 minuty; lub nałożyć białą pastę do zębów bezpośrednio na plamę i pozostawić ją na około 2 minuty. Więcej podobnych porad znajdziesz na stronie https://singlezone.pl/ .