O czym należy pamiętać przy przesadzaniu kwiatów?

Niezależnie od tego, czy przygotowujesz się do wniesienia trochę wiosennej radości do domu, czy po prostu chcesz odświeżyć wygląd swojego domu na nadchodzący sezon wakacyjny, przesadzanie jest świetnym sposobem, aby uzyskać swój dom w tip-top kształcie. Jest jednak kilka rzeczy, o których należy pamiętać przy przesadzaniu roślin, zwłaszcza jeśli nigdy wcześniej tego nie robiliśmy. Oto, co należy wiedzieć:

Podczas przesadzania kwiatów należy być delikatnym, aby nie uszkodzić korzeni. Upewnij się, że gleba jest luźna, zanim wyjmiesz ją z pojemnika i uważaj, aby nie naruszyć bryły korzeniowej. Jeśli w pojemniku znajdują się jakieś kamienie lub gruz, usuń je, delikatnie stukając palcem o krawędzie bryły korzeniowej. Po usunięciu rośliny z istniejącej doniczki, umieść ją w wodzie na 5 minut lub tak, aby umożliwić odpływ wody z korzeni. Następnie za pomocą drewnianego szpikulca lub pałeczki delikatnie rozepnij korzenie, nie uszkadzając ich. Po włożeniu rośliny do nowej doniczki, wypełnij ją wokół korzeni świeżą ziemią i od razu podlej; to ustabilizuje roślinę i pomoże zapobiec odwodnieniu podczas pierwszych kilku dni w nowym domu.

Gdy roślina jest gotowa, aby wrócić do swojej stałej pozycji, upewnij się, że dostaje dużo światła słonecznego i że masz oko na nią, gdy dostosowuje się – nie należy nawozić lub podlewać jej zbyt dużo na początku, ponieważ będzie to szok systemu. Jeśli masz problem z nadmiernym podlewaniem, spróbuj umieścić kilka kamyków na dnie pojemnika zamiast zwykłej gleby; zapewni to dodatkowy drenaż i pozwoli nadmiarowi wody wypłynąć z pojemnika. Więcej o ogrodzie znajdziesz na stronie https://gardenyard.pl/ .