O czym należy pamiętać podczas malowania pokoju?

Podczas przemalowywania pokoju, trzeba będzie rozważyć schemat kolorów i jak to wpłynie na inne elementy w pokoju. Na przykład, jeśli malujesz salon, czy zachowasz te same meble? A może dywany lub panele podłogowe? 

Tylko dlatego, że zmieniasz kolor ściany nie oznacza, że wszystko inne powinno się zmienić również – przestrzeń nie będzie czuła się dobrze, jeśli wszystko będzie inne. Jeśli któryś z twoich mebli jest stary, być może będzie musiał być odnowiony – ponownie tapicerowany lub wymieniony, zanim zrobisz cokolwiek innego.

Jeśli planujesz zachować swoje istniejące meble, to prawdopodobnie będziesz chciał trzymać się kolorów, które uzupełniają to, co już tam jest. Istnieje kilka podstawowych zasad dopasowywania kolorów z różnymi rodzajami mebli. Błyszczący kawałek, taki jak stolik do kawy, wygląda dobrze z błyszczącą farbą; płaski kawałek, taki jak komoda, może iść dobrze z płaską farbą. Drewno każdego rodzaju zwykle wygląda dobrze z ciepłymi kolorami, takimi jak czerwony lub brązowy. Niektóre elementy, takie jak szafki i półki na książki, działają dobrze z prawie każdym kolorem (choć biały powinien być używany bardziej oszczędnie). Ważną rzeczą jest upewnienie się, że nowy kolor nie jest szarpiący; idealnie powinien płynnie łączyć się z resztą przestrzeni i zanikać w tle. Więcej porad na temat remontu znajdziesz na stronie https://budowaidom.pl/ .