Jak zrobić własnoręcznie zakładki do książek?

Wykonywanie zakładek do książek w domu to świetny pomysł na zaoszczędzenie pieniędzy. Ponadto, kiedy robisz je sam, możesz sprawić, że będą wyjątkowe i szczególne w sposób, w jaki chcesz. I jest wiele sposobów na zrobienie zakładek do książek – to miłe rzemiosło, w którym możesz użyć swojej wyobraźni.

Oto czego potrzebujesz:

– 2 kawałki tektury o wymiarach 12×2 cm każdy;

– papier okładkowy w dowolnym kolorze i wzorze;

– pistolet do kleju na gorąco;

– nożyczki;

– coś do ozdoby (żetony, cekiny itp.).

 

Jak zrobić zakładki do książek?

Na początek należy zdecydować, jakiego rodzaju papieru użyć: cienkiego czy grubego, kolorowego czy białego. Najlepiej do zakładek nada się jednak tektura. Musisz wyciąć tekturę na rozmiar zakładki – wyciąć dwa kawałki. Następnie musisz skleić je ze sobą za pomocą gorącego kleju. A teraz zacznij dekorować swoją zakładkę! Powinieneś pomalować ją różnymi farbami. Wzór może być tak skomplikowany, jak chcesz: różne figury geometryczne, wzory kwiatowe, krajobrazy itp. 

Możesz również zamienić kolejność. Gdy farba wyschnie, wytnij zakładkę według swojego gustu. Następnie nałóż klej na tylną stronę i przyklej ją między stronami. Pokryj ją ślicznym papierem i przyklej do niej małe żetony i cekiny. Gotowe! Teraz masz piękną i funkcjonalną zakładkę do książki! Łatwo będzie Ci znaleźć w książce stronę, której szukasz!

Więcej podobnych poradników znajdziesz na stronie https://slowdom.pl/ .