Usuwanie rozstępów po ciąży

Źródło: https://www.kaniowscy.pl/

Usuwanie rozstępów po ciąży jest sporym wyzwaniem terapeutycznym. Tego rodzaju zmiany skórne dla wielu pacjentek stanowią przyczynę trudności z zaakceptowaniem wyglądu własnego ciała po porodzie. Z tego względu warto skorzystać ze skutecznych, bezpiecznych i bezinwazyjnych metod zabiegowych, które pozwolą na zredukowanie tego nieestetycznego problemu. Ich kompleksową ofertę posiada nasz gabinet Kaniowscy Clinic.

Kiedy można usunąć rozstępy po ciąży?

Usuwanie rozstępów po ciąży przeprowadzić można zawsze, gdy po porodzie uwidocznią się nieestetyczne zmiany skórne. Z wyglądu przypominają one pęknięcia, a ich bezpośrednią przyczyną jest szybkie rozciągnięcie skóry i związana z tym utrata elastyny i kolagenu. W ciąży następują znaczące wahania wagi, a także specyficzne zaburzenia hormonalne. Rozstępy tego typu pojawiają się przede wszystkim na brzuchu, jednak mogą towarzyszyć im zmiany występujące również na udach, piersiach, pośladkach czy ramionach.

Efektywność i skuteczność

Rozstępy pojawiają się po ciąży u bardzo wielu kobiet. Znaczna część pacjentek zwleka jednak z ich redukowaniem, przez co utrzymują się one przez długi czas od porodu. Rozstępy są już wówczas dojrzałe i nabierają białego koloru. Ich niwelowanie jest trudniejsze, dlatego na przeprowadzenie zabiegu warto zdecydować się, jak najszybciej. Czas potrzebny na redukcję rozstępów zależy zarówno od ich ilości, jak i stanu skóry. Nie bez znaczenia pozostaje też wybrana metoda zabiegowa oraz obszar, na którym występują niechciane zmiany. Skóra po porodzie jest bardzo delikatna, przez co wymaga ona specjalnego traktowania. Rozstępy występujące w tym obszarze wymagają zastosowania mało inwazyjnych metod, które nie wywołują podrażnień i będą praktycznie bezbolesne. Ich efektywność pozostaje przy tym bardzo wysoka.