W jakiej kolejności myć włosy?

Zawsze myję włosy pod prysznicem, więc muszę się upewnić, że mam wszystko, czego potrzebuję na raz: szampon, odżywkę i wszelkie inne maski lub zabiegi. Nie mam zbyt wiele miejsca pod prysznicem, więc wyczyszczenie półki nad głową jest kluczem do zrobienia miejsca na wszystko, czego potrzebuję.

Półka znajduje się tuż nad kranem i to na niej przechowuję wszystkie moje produkty do włosów. Jest to wygodne miejsce, ponieważ nie przeszkadza w piciu wody, a także dlatego, że łatwo jest sięgnąć i wziąć wszystko, co jest potrzebne, bez konieczności schylania się. Ta wygoda jednak nie zawsze się opłaca – zwłaszcza jeśli masz zwykłą wannę lub Twoje produkty do włosów są ciężkie. Może się okazać, że usunięcie ich z drogi jest bardziej kłopotliwe niż warte, zwłaszcza jeśli żaden z Twoich produktów nie jest szczególnie ciężki. Jeśli tak jest w Twoim przypadku, zacznij kreatywnie podchodzić do tego, gdzie kładziesz rzeczy!

Kiedyś przechowywałam swoje rzeczy na górze zbiornika toalety, ale potem zdałam sobie sprawę, że układanie ich na podłodze obok toalety jest znacznie łatwiejsze (i nie mniej czyste). Mały zakątek między toaletą a wanną jest idealnym miejscem na zaoszczędzenie miejsca – upewnij się tylko, że nie zostawiasz niczego w miejscu, w którym ktoś mógłby się znaleźć.

Więcej na: joysy.pl